- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

STM Dux Case for Microsoft Notebook, Stylus - Transparent, Black - Thermoplastic Polyurethane (TPU) The dux is a sleek and rugged case designed to work with the Surface Pen while protecting your new Microsoft Surface Laptop. Unique, transparent back panel allows your pristine device to shine through. Slim and lightweight, yet super protective.
(STM-122-262M-01)
Physical Characteristics
| Product Color | Transparent |
| Black | |
| Product Material | Thermoplastic Polyurethane (TPU) |
Miscellaneous
| Application/Usage | Stylus |
| Notebook | |
| Compatibility | Microsoft - Surface Laptop 3, Surface Laptop 2 |
| Brand Compatibility | Microsoft |
General Information
| Product Type | Case |
| Manufacturer Website Address | http://www.stmbags.com.au |
| Manufacturer | STM Bags, LLC |
| Product Name | DUX for Surface Laptop 3 |
| Product Line | Dux |
| Brand Name | STM Goods |
| SKU | STM-122-262M-01 |
| Barcode # | 765951764646 |
| Brand | STM |
| Shipping Weight | 0.6000kg |
| Shipping Width | 0.230m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.330m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





