- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
STM grace Carrying Case (Sleeve) for 30.5 cm (12") MacBook - Blue Diamonds - Polyester Body - 255 mm Height x 345 mm Width x 25 mm Depth This sleek little number easily transports your MacBook simply and safely. With ample cushioning and plush, super soft lining you know your laptop is in a happy place! Slim and light laptops should have slim and light sleeves and this colourful, stylish sleeve is just the ticket for carrying your laptop around. A thoughtful laptop sleeve but not overthought. Grab this sleek little number to easily transport your laptop simply and safely.
(STM-114-106M-19)
Product Information
| Style | Sleeve |
| Maximum Screen Size Supported | 30.5 cm (12") |
General Information
| Product Type | Carrying Case |
| Manufacturer Part Number | STM-114-106M-19 |
| Manufacturer Website Address | http://www.stmbags.com.au |
| Manufacturer | STM Bags, LLC |
| Product Name | grace Laptop Sleeve |
| Product Line | grace |
| Brand Name | STM Goods |
Miscellaneous
| Application/Usage | Notebook |
| MacBook | |
| Compatibility | Apple - MacBook |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 181.4 g |
| Height | 255 mm |
| Width | 345 mm |
| Depth | 25 mm |
| Product Color | Blue Diamonds |
| Product Material | Polyester |
| SKU | STM-114-106M-19 |
| Barcode # | 640947793223 |
| Brand | STM |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





