- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

STM Grace Carrying Case (Sleeve) for 38.1 cm (15") Notebook - Hunter Green - Polyester Body - 274.3 mm Height x 381 mm Width x 30.5 mm Depth This sleek little number easily transports your MacBook simply and safely. With ample cushioning and plush, super soft lining you know your laptop is in a happy place! Slim and light laptops should have slim and light sleeves and this colourful, stylish sleeve is just the ticket for carrying your laptop around. A thoughtful laptop sleeve but not overthought. Grab this sleek little number to easily transport your laptop simply and safely.
(STM-114-106P-15)
Product Information
| Style | Sleeve |
| Maximum Screen Size Supported | 38.1 cm (15") |
Miscellaneous
| Application/Usage | Ultrabook |
| Notebook | |
| MacBook | |
| Compatibility | Apple - MacBook |
General Information
| Product Type | Carrying Case |
| Manufacturer Website Address | http://www.stmbags.com.au |
| Manufacturer | STM Bags, LLC |
| Product Name | Grace Laptop Sleeve |
| Product Line | Grace |
| Brand Name | STM Goods |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 180 g |
| Height | 274.3 mm |
| Width | 381 mm |
| Depth | 30.5 mm |
| Product Color | Hunter Green |
| Product Material | Polyester |
| SKU | STM-114-106P-15 |
| Barcode # | 640947794664 |
| Brand | STM |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





