- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

STM Hynt Case for Apple MacBook Pro - Textured, Sandblasted metal badge with etched logo - Clear - Bump Resistant, Scratch Resistant - Polycarbonate, Thermoplastic Polyurethane (TPU) A clear winner. A combination of two transparent materials - polycarbonate and TPU - provide the maximum level of protection while allowing the beauty of your device to shine through. Please note this case only fits the MacBook Pro released late in 2016 & 2017
(STM-122-154P-33)
Product Information
| Printed Design/Pattern/Texture | Sandblasted metal badge with etched logo |
| Textured |
Miscellaneous
| Application/Usage | MacBook Pro |
| Compatibility | Apple - MacBook Pro 15" (2016 & 2017) |
| Brand Compatibility | Apple |
General Information
| Product Type | Case |
| Manufacturer Website Address | http://www.stmbags.com.au |
| Manufacturer | STM Bags, LLC |
| Product Name | Hynt MacBook Pro (2016 & 2017) |
| Product Line | Hynt |
| Brand Name | STM Goods |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 413 g |
| Durability | Scratch Resistant |
| Bump Resistant | |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Polycarbonate |
| Thermoplastic Polyurethane (TPU) |
| SKU | STM-122-154P-33 |
| Barcode # | 640947793681 |
| Brand | STM |
| Shipping Weight | 0.7000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





