Don't pay: $46.00
$24.00
SAVE $22.00 (48%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

STM Summary Carrying Case (Sleeve) for 38.1 cm (15") Notebook - Dark Navy - Dirt Resistant Exterior, Moisture Resistant Exterior, Water Resistant Exterior, Knock Resistant Interior, Bump Resistant Interior - Polyurethane, Polyester Body - 269.2 mm Height x 381 mm Width x 20.3 mm Depth Take the best elements of our bags-a padded interior that protects from knocks and bumps, surrounded by a water resistant exterior-and fashion them into a piece only for your laptop. We call it stylish protection. You'll call it just what you needed.
(STM-114-168P-04)
Miscellaneous
| Application/Usage | Notebook |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 181.4 g |
| Durability | Knock Resistant Interior |
| Water Resistant Exterior | |
| Moisture Resistant Exterior | |
| Bump Resistant Interior | |
| Dirt Resistant Exterior | |
| Height | 269.2 mm |
| Width | 381 mm |
| Depth | 20.3 mm |
| Product Color | Dark Navy |
| Product Material | Polyester |
| Polyurethane |
Product Information
| Style | Sleeve |
| Maximum Screen Size Supported | 38.1 cm (15") |
General Information
| Product Type | Carrying Case |
| Manufacturer Part Number | STM-114-168P-04 |
| Manufacturer Website Address | http://www.stmbags.com.au |
| Manufacturer | STM Bags, LLC |
| Product Name | Summary Laptop Sleeve |
| Product Line | Summary |
| Brand Name | STM Goods |
| SKU | STM-114-168P-04 |
| Barcode # | 640947794251 |
| Brand | STM |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





