Don't pay: $769.00
$555.00
SAVE $214.00 (28%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Seagate Storage Expansion Card for Xbox Series X|S - 2 TB
(STJR2000400)
Network & Communication
| Wireless LAN | No |
Technical Information
| Storage Capacity | 2 TB |
General Information
| Product Type | Solid State Drive |
| Manufacturer Part Number | STJR2000400 |
| Manufacturer Website Address | http://www.seagate.com/au/en/ |
| Manufacturer | Seagate Technology |
| Product Model | STJR2000400 |
| Product Name | Storage Expansion Card for Xbox Series X|S |
| Package Type | Retail |
| Brand Name | Seagate |
Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
| Device Supported | Gaming Console |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 30 g |
| Form Factor | Plug-in Card |
| Length | 7.8 mm |
| Height | 52.9 mm |
| Width | 31.6 mm |
| SKU | STJR2000400 |
| Barcode # | 8719706042550 |
| Brand | SEAGATE |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





