Don't pay: $230.00
$140.00
SAVE $90.00 (39%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(HD392-GRAY)
Network & Communication
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
Power Description
| Maximum Power Supply Wattage | 60 W |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Brand Compatibility | Apple |
Software
| Operating System Supported | ChromeOS |
| macOS | |
| Windows |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 110 g |
| Height | 144 mm |
| Width | 48.8 mm |
| Depth | 15.7 mm |
| Product Color | Grey |
General Information
| Product Type | Docking Station |
| Manufacturer Part Number | HD392-GRAY |
| Manufacturer Website Address | http://www.targus.com/au |
| Manufacturer | Targus Group International |
| Product Model | HD392-GRAY |
| Product Name | HyperDrive VIPER 10-in-2 USB-C Hub - Grey |
| Product Line | HyperDrive |
| Brand Name | Hyper |
Technical Information
| Device Supported | Desktop PC/Tablet/Notebook/Monitor |
| Connectivity Technology | Wired |
| Memory Card Supported | microSD |
| SD | |
| Memory Card Reader | Yes |
| Number of Displays Supported | 2 |
| Supported Resolutions | 3840 x 2160 |
| Screen Mode Supported | 4K |
Interfaces/Ports
| Host Interface | USB Type C |
| HDMI | Yes |
| Number of HDMI Ports | 2 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Number of USB 3.0 Ports | 3 |
| Number of RJ-45 Ports | 1 |
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | 1 x PD (Power Delivery) 60W |
| Number of Mini DisplayPort | 0 |
| Number of USB Type-C Ports | 1 |
| Number of USB Type-A Ports | 3 |
| USB Type-A | Yes |
| SKU | HD392-GRAY |
| Barcode # | 817110014571 |
| Brand | TARGUS |
| Shipping Weight | 0.1100kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





