- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Original Brother LC67HYBK Black Ink Cartridge High Capacity (LC-67HYBK)
Original - Brother LC67HYBK Black Ink Cartridge High Capacity - Full manufacturer warranty applies. This original Brother ink cartridge is suitable for the following Brother printers: Brother DCP6690CW, Brother MFC5890CN, Brother MFC6490CW, Brother MFC6890CW. Please note Brother LC-67 High Capacity DO NOT work in all Brother printers that use LC-67 normal yield cartridges. The high yield cartridges only work in the printers listed above.
(LC-67HYBK)
This Brother LC-67 HC Ink Cartridge has a page yield of 900 pages so you won't have to replace the cartridge as frequently. It will allow your printer to continue to produce high quality, sharp printouts.
- This cartridge can be known by the manufacturer's code, LC67HYBK.
- It has an estimated page yield of 900 pages.
- It's compatible for use with the following Brother machines: DCP-6690CW; MFC-5890CN and 6490CW.
- The ink in this cartridge is black.
- Drop off your used ink and toner cartridges at any Officeworks store for recycling through the Cartridges 4 Planet Ark program which guarantees zero waste to landfill.
| SKU | LC-67HYBK |
| Barcode # | 4977766659444 |
| Brand | BROTHER |
| Shipping Weight | 0.0850kg |
| Shipping Width | 0.090m |
| Shipping Height | 0.140m |
| Shipping Length | 0.025m |
| Shipping Cubic | 0.000315000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





