Don't pay: $12,102.00
$11,636.40
SAVE $465.60 (4%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR4024IA)
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Power Description
| Input Voltage | 230 V |
| 200 V | |
| 208 V |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 169.50 kg |
| Units Per Pallet | 1 |
| Rack Width | 482.60 mm |
| Rack Height | 24U |
| Height | 1285 mm |
| Width | 750 mm |
| Depth | 1130 mm |
| Static/Stationary Weight Capacity | 454 kg |
| Product Color | Oak |
| Grey |
Miscellaneous
| Additional Information |
Regulatory Approvals: Input: |
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | REACH |
| RoHS |
General Information
| Product Type | Rack Cabinet |
| Manufacturer Part Number | AR4024IA |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | NetShelter CX 24U Secure Soundproof Server Room in a Box Enclosure International |
| Product Line | NetShelter CX |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| SKU | AR4024IA |
| Barcode # | 731304300274 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 200.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






