- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
ATEN 2L-7D03DP DisplayPort Cable - up to 4K UHD at 60Hz - 3.0m - Crystal-clear Video Up to 4K UHD (3840 x 2160 @ 60 Hz) - Connector Type: DisplayPort Male to Male - Conductor Material: Tinned Copper - Connector Plating: Nickel - Cable Shield Type: Aluminium Magnesium Alloy - Cable Jacket Type: PVC - Black - 3.0m
(2L-7D03DP)
| Max. Video Resolution | 3840x2160@60Hz |
| Physical Properties | |
| Cable Length | 3M |
| Cable Color | Black |
| Cable Outer Dimension | 6.8 ± 0.2mm |
| Conductor Gauge | 28AWG |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| Connector Plating | Nickel |
| Connector Type | DisplayPort (20 pin) Male to Male |
| Cable Shield Type | Aluminum Magnesium Alloy |
| Cable Jacket Type | PVC |
| Environmental | |
| Operating Temperature | 80℃ |
| Rating | UL VW-1 (Flame rate), CSA |
| SKU | 2L-7D03DP |
| Barcode # | 672792005206 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





