- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(F2CD080BT12)
General Information
| Product Type | A/V Cable |
| Manufacturer Part Number | F2CD080BT12 |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com/au |
| Manufacturer | Belkin International, Inc |
| Product Name | Mini DisplayPort to HDTV Cable |
| Brand Name | Belkin |
Technical Information
| Cable Length | 3.60 m |
| Device Supported | Workstation |
| Tablet | |
| Ultrabook | |
| Audio/Video Device | |
| MacBook | |
| HDTV | |
| Features | Strain Relief |
| Flexible | |
| Molded | |
| Cable Type | HDMI/Mini DisplayPort |
| Connector Type on First End | Mini DisplayPort Digital Audio/Video - Male |
| Connector Type on Second End | HDMI Digital Audio/Video - Male |
| Connector on First End Details | 1 x Mini DisplayPort Digital Audio/Video - Male |
| Connector on Second End Details | 1 x HDMI Digital Audio/Video - Male |
| SKU | F2CD080BT12 |
| Barcode # | 745883696963 |
| Brand | BELKIN |
| Shipping Weight | 0.2300kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.184m |
| Shipping Cubic | 0.000920000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





