- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Canon CI3E Magenta Ink Tank
CANON BJC3000,CANON BJC6000,CANON BJC6200,CANON BJC6500,CANON I550,CANON I850,CANON I6100,CANON I6500,CANON MULTIPASS MP700,CANON MULTIPASS MP730,CANON MULTIPASS MPC100,CANON MULTIPASS MPC400,CANON MULTIPASS MPC600F,CANON S400,CANON S400SP,CANON S450,CANON S520,CANON S530D,CANON S600,CANON S750,CANON S4500,CANON S6300
280 pages
Magenta
(BCI3EM)
Miscellaneous
| Compatibility |
Canon Bubble Jet Printers: Canon MultiPass Printers: Canon PIXMA Printers: Canon Printers: Canon Smartbase Printers: |
General Information
| Product Type | Ink Cartridge |
| Manufacturer Part Number | BCI3EM |
| Manufacturer Website Address | http://www.canon.com.au |
| Manufacturer | Canon, Inc |
| Product Model | BCI-3eM |
| Product Name | BCI-3eM Ink Cartridge |
| Brand Name | Canon |
| Product Condition | Original |
Technical Information
| Print Colour | Magenta |
| Print Technology | Inkjet |
| Typical Print Yield | 395 Pages |
| SKU | BCI3EM |
| Barcode # | 4960999865218 |
| Brand | CANON |
| Shipping Weight | 0.0650kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.138m |
| Shipping Length | 0.030m |
| Shipping Cubic | 0.000414000m3 |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





