- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Corsair 4000D Airflow Tempered Glass Mid-Tower Case, White

(CC-9011201-WW)
Specifications
| Product Type | Case |
| Warranty | 2 Years |
| Weight | 7.85kg |
| Case Front IO | (1x) USB 3.1 Type C, (1x) USB 3.0, (1x) Audio in/out |
| Case Material | Steel, Tempered Glass, Plastic |
| Case Windowed | Tempered Glass |
| Colour | White |
| Compatible Corsair Liquid Coolers | H55, H60, H75, H80i, H90, H100i, H105, H110i, H115i, H150i |
| Dimensions | 453 x 230 x 466 mm |
| Drive Bays | (x2) 3.5in (x2) 2.5in |
| Expansion Slots | 7 vertical + 2 horizontal |
| Form Factor | Mid-Tower |
| Maximum CPU Cooler Height (mm) | 170 |
| Maximum GPU Length (mm) | 360 |
| Maximum PSU Length (mm) | 220 |
| Power Supply | ATX (not included) |
| Radiator Compatibility | 120mm, 140mm, 240mm, 280mm, 360mm |
| SKU | CC-9011201-WW |
| Barcode # | 840006621928 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 9.1600kg |
Manufacturer Warranty:
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





