- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
- Corsair iCUE 4000D RGB Airflow QL Edition Mid-Tower ATX Case
- True White
- Expansion Slots: 7 Vertical + 2 Horizontal
- Drive Bays: 2x 3.5", 2x 2.5"
- Front I/O: 1x Power, 1x USB3.0, 1x USB 3.1 Type-C, 1x Combo Audio -Cooling Support: Rear: 1x 120mm, Top: 3x 120mm/ 2x 140mm, Front: 3x 120mm/ 2x 140mm (4x QL 120 Included)
(CC-9011232-WW)
Specifications
| Product Type | Mid-Tower |
| Warranty | 2 Years |
| Weight | 8.35kg |
| Case Drive Bays | (x2) 3.5in (x2) 2.5in |
| Case Front IO | (1x) USB 3.1 Type C, (1x) USB 3.0, (1x) Audio in/out |
| Case Power Supply | ATX |
| Case Windowed | Tempered Glass |
| Colour | WHITE |
| Compatible Corsair Liquid Coolers | H55, H60, H75, H80i, H90, H100i, H105, H110i, H115i, H150i |
| Dimension (W x D x H) | 230 x 453 x 466mm |
| Expansion Slots | 7 vertical + 2 horizontal |
| Form Factor | MID TOWER |
| Maximum CPU Cooler Height | 170mm |
| Maximum GPU Length | 360mm |
| Maximum PSU Length | 220mm |
| Radiator Compatibility | 120mm, 140mm, 240mm, 280mm, 360mm |
| SKU | CC-9011232-WW |
| Barcode # | 840006650034 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 9.6000kg |
Manufacturer Warranty: 2 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





