Don't pay: $267.20
$247.00
SAVE $20.20 (8%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
DELL P-SERIES 19" (5:4) WLED, 1280X1024, 6MS, VGA, HDMI, DP, USB, H/ADJ, 3YR

(P1917SE)
| General Information | |
| Product Name | P1917S 19 inch LED LCD Mon 12X10 |
| Manufacturer Part Number | DELL-P1917SE |
| Product Series | P |
| Product Model | P1917S |
| Product Type | LCD Monitor |
| Technical Information | |
| Number of Screens | 1 |
| Screen Size Class | 19" |
| Viewable Screen Size | 19" |
| Screen Mode | SXGA |
| Backlight Technology | LED |
| Stand Adjustments | Height
Pivot Swivel Tilt |
| Adjustable Stand Height | Yes |
| Power Description | |
| Operating Power Consumption | 14 W |
| Standby Power Consumption | 300 mW |
| Off-Mode Power Consumption | 300 mW |
| Video | |
| Maximum Resolution | 1280 x 1024 |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Other Information | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Product Family | P |
| Energy Star | Yes |
| SKU | P1917SE |
| Barcode # | 884116230748 |
| Brand | DELL |
| Shipping Weight | 6.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





