Don't pay: $49.00
$44.00
SAVE $5.00 (10%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(4X20M26264)
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
Miscellaneous
| Compatibility |
Lenovo Products: |
| Environmentally Friendly | Yes |
Technical Information
| Device Supported | Tablet PC |
| Notebook |
Power Description
| Input Voltage | 120 V AC |
| 230 V AC | |
| Output Voltage | 5 V DC |
| 20 V DC | |
| 15 V DC | |
| 9 V DC | |
| Maximum Output Current | 3 A |
| Maximum Output Power | 45 W |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 170 g |
| Height | 28.5 mm |
| Width | 40 mm |
| Depth | 93 mm |
General Information
| Product Type | AC Adapter |
| Manufacturer Part Number | 4X20M26264 |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Name | 5W Standard AC Adapter (USB Type-C) |
| Brand Name | Lenovo |
| SKU | 4X20M26264 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 0.3900kg |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





