- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Overview The 90W Standard Laptop Charger is an ideal solution for the user who needs a lightweight and slim form factor solution for power at home and in the office. Its broad compatibility with many of today’s 19-20 volt notebooks also positions it as an AC power source for not just one but multiple notebooks - all with the simple change of a tip. Specifications Colour Black Compatibility Rigorously tested to ensure compatibility with major manufacturers RoHS Compliant Yes Warranty Limited 2-Year Warranty Power Additional power supply for home or office - Use as a replacement or second power supply Country of Origin China Weight 0.68kg Device Compatibility Designed for major PC laptops Size 23.59 x 14.50 x 5.61 cm Performance Built to laptop manufacturers’ standards for worry free operation.
The 90W Standard Laptop Charger is an ideal solution for the user who needs a lightweight and slim form factor solution for power at home and in the office. Its broad compatibility with many of today’s 19-20 volt notebooks also positions it as an AC power source for not just one but multiple notebooks - all with the simple change of a tip.
anz ANZ
- Color
Black
- Current Type
AC
- Wattage
90W
- Dimensions
5.30 x 3.00 x 12.10 cm (L x W x H)
- Weight
0.51kg
- Warranty
Limited 2-Year Warranty
- UPC
092636258627
(APA30AU)
| SKU | APA30AU |
| Barcode # | 92636258627 |
| Brand | TARGUS |
| Shipping Weight | 0.6600kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.001000000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





