- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(0A36270)
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | ENERGY STAR 5.0 |
| Energy Star | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 199.6 g |
| Height | 28.5 mm |
| Width | 44 mm |
| Depth | 105 mm |
General Information
| Product Type | AC Adapter |
| Manufacturer Part Number | 0A36270 |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Name | AC Adapter |
| Brand Name | Lenovo |
Power Description
| Input Voltage | 110 V AC |
| 220 V AC | |
| Frequency | 50 Hz |
| 60 Hz | |
| Input Voltage Range | 100 V AC - 240 V AC |
| Maximum Output Power | 65 W |
Technical Information
| Device Supported | Notebook |
| Localization | New Guinea |
| New Zealand | |
| Australia | |
| Papua | |
| Fuji |
| SKU | 0A36270 |
| Barcode # | 887770572940 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 0.4300kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.250m |
| Shipping Cubic | 0.001250000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





