- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Lenovo ThinkPad 135W Slim Tip AC Adapter - Energy efficient with Energy Star V (ES 2.0) - 4X20E50570 - Compatible with ThinkPads with Slim Tip Power Plugs
(4X20E50570)
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 499 g |
Power Description
| Maximum Output Power | 135 W |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
General Information
| Product Type | AC Adapter |
| Manufacturer Part Number | 4X20E50570 |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Name | ThinkPad 135W AC Adapter (Slim Tip) |
| Brand Name | Lenovo |
Miscellaneous
| Compatibility | Lenovo ThinkPad Notebooks |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | ENERGY STAR 5.0 |
| Energy Star | Yes |
Technical Information
| Device Supported | Notebook |
| Localization | Papua New Guinea |
| Fuji | |
| Australia | |
| New Zealand |
| SKU | 4X20E50570 |
| Barcode # | 700814660208 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 0.7000kg |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





