Don't pay: $65.00
$63.00
SAVE $2.00 (3%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Lenovo ThinkPad 65W Standard AC Adapter (USB Type-C) - 65W Output Power - 120 VAC, 230 V AC Input Voltage - V DC, 9 V DC, 15 V DC, 20 V DC Output Voltage - 3.25 A Output Current - USB Type C - 4X20M26280
(4X20M26280)
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
Technical Information
| Device Supported | Notebook |
| Tablet PC |
Power Description
| Input Voltage | 120 V AC |
| 230 V AC | |
| Output Voltage | 5 V DC |
| 20 V DC | |
| 9 V DC | |
| 15 V DC | |
| Maximum Output Current | 3.25 A |
| Maximum Output Power | 65 W |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 222.3 g |
| Height | 28.5 mm |
| Width | 46 mm |
| Depth | 108 mm |
General Information
| Product Type | AC Adapter |
| Manufacturer Part Number | 4X20M26280 |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Name | 65W Standard AC Adapter (USB Type-C)- ANZ |
| Brand Name | Lenovo |
| SKU | 4X20M26280 |
| Barcode # | 4573438769277 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 0.4400kg |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





