- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(4Y50V81591)
Interfaces/Ports
| Pointing Device Host Interface | USB Type A |
Miscellaneous
| Device Supported | Notebook |
| Desktop PC |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 111 g |
| Height | 45 mm |
| Width | 84 mm |
| Depth | 118 mm |
| Product Color | Black |
General Information
| Product Type | Mouse |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Name | ThinkBook Wireless Media Mouse |
| Package Type | Retail |
| Brand Name | Lenovo |
Pointing Device
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Radio Frequency |
| Number of Total Buttons | 7 |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Ergonomic Fit | Right-handed Only |
| Movement Resolution (dpi) | 2400 |
| SKU | 4Y50V81591 |
| Barcode # | 193386888536 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 0.1600kg |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





