- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(31P7410)
Interfaces/Ports
| Pointing Device Host Interface | USB |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 94 g |
| Height | 32 mm |
| Width | 54 mm |
| Depth | 96 mm |
| Product Color | Black |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Compatibility |
|
| Device Supported | Computer |
| Platform Supported | PC |
| Certifications & Standards |
|
| System Requirements |
|
Pointing Device
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Cable |
| Number of Total Buttons | 3 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Movement Resolution (dpi) | 800 |
General Information
| Product Type | Mouse |
| Manufacturer Part Number | 31P7410 |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Name | Optical 3-Button Travel Wheel Mouse |
| Product Line | ThinkPad |
| Brand Name | Lenovo |
| SKU | 31P7410 |
| Barcode # | 87944787808 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 0.1100kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.160m |
| Shipping Cubic | 0.001440000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





