- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Lenovo V15-IIL Laptop - Display: 15.6" FHD (1920x1080) TN 220nits Anti-glare - CPU: Intel Core i5-1035G1 (4C/8T, 1.0/3.6GHz, 6MB) - Ram: 8GB DDR4-2666 - 256GB SSD M.2 NVMe - Graphic: Integrated - Network: 802.11ac, 1x1 + Bluetooth4.2 - Ports: SD Card Reader, 1x HDMI 1.4b, 2x USB-A 3.1 Gen1, 1x 3.5mm Audio Combo Jack, 1x USB-A 2.0 - WebCam - Windows 10 Pro - 1 Year Limited Warranty - 82C500R9AU
(82C500R9AU)
Technical Details
| Model | Lenovo V15 IIL |
|---|---|
| Platform | Laptop |
| Classification | Business |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Processor | Intel Core i5-1035G1 |
| Memory (Installed / Max) | 8GB / 20GB |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Speed | 2666MHz |
| Memory Interface | SODIMM |
| Memory Slots (Used / Total) | 1 / 1 |
| Screen Size (Inches) | 15.6 |
| Max Resolution (H x V Pixels) | 1920 x 1080 |
| Back Lighting | LED |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Touch Capable | No |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Dedicated Video Memory | Shared |
| Storage | 256GB SSD M.2 2242 PCIe 3.0x2 NVMe |
| Audio | High Definition (HD) Audio |
| Speakers | Stereo speakers, 1.5W x2, Dolby Audio |
| Webcam | 0.3MP |
| LAN | None |
| Wireless | 11ac, 1x1 |
| Bluetooth | BT4.2 |
| Keyboard | Non-backlit, English |
| Connectivity | USB 3.1 G1 (2), USB 2.0 (1), headphone/mic (1) |
| Outputs | HDMI (1) |
| Battery | Integrated 35Wh |
| Operation Time | MobileMark 2014: 6 hr (35Wh) |
| Weight (Kg) | 1.85 |
| Warranty | 1-1-0 |
| SKU | 82C500R9AU |
| Barcode # | 195235645567 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 2.4800kg |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
HP EliteBook 6 G1i 16" WUXGA Laptop Core Ultra 5-225U 16GB 512GB W11 PRO BQ4M3PT
$2,598.00 $2,957.91
HP EliteBook 6 G1i 16" WUXGA Laptop Core Ultra 7-255U 16GB 512GB W11 PRO BQ4M5PT
$2,767.00 $3,012.90
HP EliteBook 8 G1i 14" WUXGA Laptop Core Ultra 7-258V 32GB 512GB W11 PRO BQ4F2PT
$3,841.00 $4,563.90
HP ProBook 4 G1i 16" WUXGA Laptop Intel Core i5-1334U 16GB 512GB W11 PRO BX3A9PT
$1,694.00 $2,000.90
HP EliteBook 8 G1i 14" WUXGA Laptop Core Ultra 5-225U 16GB 512GB W11 PRO BQ4E4PT
$2,937.00 $3,584.90





