- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech G PRO X SUPERLIGHT Wireless Gaming Mouse - Black - Weight: <63g - USB Report Rate: 1000Hz (1ms) - Resolution: 100-25,400 DPI - LIGHTSPEED Wireless Technology - Battery Life: Constant motion, 70hrs - Connection: USB - Compatibility: Windows 8 or later, macOS 10.11 or later - POWERPLAY compatible - 5 Buttons - 910-005882 - 2 Years Limited Warranty
(910-005882)
Specifications
| Battery Type | Rechargable |
| Connectivity | LIGHTSPEED wireless technology |
| Dimensions | 125mm x 63.5mm x 40mm |
| Interface | USB |
| Operating System | Windows/Mac OS |
| Series | PRO X SUPERLIGHT |
| Supported OS | Windows/Mac OS |
| Warranty | 2-Year Limited Hardware Warranty |
| Weight | 63g |
| SKU | 910-005882 |
| Barcode # | 5099206052543 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
Manufacturer Warranty: 2 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





