- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech G604 LIGHTSPEED Wireless Gaming Mouse - Sensor: HERO 16K Sensor, Up to 16,000 DPI - LIGHTSPEED Wireless / Bluetooth Technology - Battery Life: Up to 240 Hours (LIGHTSPEED), Up to 5.5 Months (Bluetooth) - Dual Mode Hyper-Fast Scroll Wheel - 15 Fully Programmable Buttons - Report Rate: 1000Hz 1ms (LIGHTSPEED), 88~133Hz (Bluetooth) - Onboard Memory - Mechanical Button Tensioning System - Weight: 135 (With Battery) - 910-005651 - 2 Years Limited Warranty
(910-005651)
Interfaces/Ports
| Pointing Device Host Interface | USB |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 135 g |
| Height | 130 mm |
| Width | 80 mm |
| Depth | 45 mm |
General Information
| Product Type | Gaming Mouse |
| Manufacturer Part Number | 910-005651 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | G604 |
| Product Name | G604 LIGHTSPEED Wireless Gaming Mouse |
| Product Line | LIGHTSPEED |
| Brand Name | Logitech |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Device Supported | Desktop PC |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | WEEE |
| RoHS |
Pointing Device
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth/Wi-Fi |
| Number of Programmable Buttons | 15 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Ergonomic Fit | Right-handed Only |
| Movement Resolution (dpi) | 16000 |
| SKU | 910-005651 |
| Barcode # | 97855149459 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.2600kg |
| Shipping Width | 0.120m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Shipping Cubic | 0.001020000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





