- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech M187 Ultra Portable Wireless Mouse - BLACK
(910-005371)
Interfaces/Ports
| Pointing Device Host Interface | USB |
Miscellaneous
| Device Supported | Notebook |
| MAC | |
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
General Information
| Product Type | Mouse |
| Manufacturer Part Number | 910-005371 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | M187 |
| Product Name | Wireless Ultra Portable M187 |
| Brand Name | Logitech |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 51.9 g |
| Height | 31.8 mm |
| Width | 49.4 mm |
| Depth | 81.9 mm |
| Product Color | Black |
Pointing Device
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Radio Frequency |
| Number of Total Buttons | 3 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Movement Resolution (dpi) | 1000 |
| SKU | 910-005371 |
| Barcode # | 97855139320 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.130m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.002080000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





