- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech M235 Wireless Mouse - Steel Blue (2nd Gen) - Advanced Optical Tracking (1000 Resolution) - 3 Total Buttons - Up to 12 Months Battery Life (AA Battery) - Up to 10 Metres Wireless Range - Advanced 2.4 GHz Wireless Connectivity - USB Adapter Reciever - Compact Portable Design - Approx Weight: 84g (Including Weight) - 910-003392 - 3 Years Limited Warranty
Logitech Wireless Mouse M235 - Blue
(910-003392)
Interfaces/Ports
| Pointing Device Host Interface | USB |
Physical Characteristics
| Product Color | Blue |
Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
Battery Information
| Battery Size Supported | AA |
| Number of Batteries Supported | 1 |
General Information
| Product Type | Mouse |
| Manufacturer Part Number | 910-003392 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | M235 |
| Product Name | Wireless Mouse M235 |
| Brand Name | Logitech |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Device Supported | Computer |
| Platform Supported | Mac |
| PC | |
| System Requirements |
Operating Systems: |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| WEEE |
Pointing Device
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Features | Battery Indicator |
| Contour | |
| Rubber Grip | |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Radio Frequency |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| SKU | 910-003392 |
| Barcode # | 97855090805 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.1200kg |
| Shipping Width | 0.130m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.002080000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





