- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech M325 Wireless Mouse - Dark Silver - Long Battery Life - Nano USB Receiver - Logitech Unifying capable - 910-002151 - 3 year limited hardware warranty
(910-002151)
Interfaces/Ports
| Pointing Device Host Interface | USB |
Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
Battery Information
| Battery Size Supported | AA |
| Number of Batteries Supported | 1 |
| Maximum Battery Run Time | 1.5 Year |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 93 g |
| Height | 94.7 mm |
| Width | 39.1 mm |
| Depth | 56.9 mm |
| Product Color | Dark Silver |
General Information
| Product Type | Mouse |
| Manufacturer Part Number | 910-002151 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | M325 |
| Product Name | M325 Wireless Mouse - Dark Silver |
| Brand Name | Logitech |
Pointing Device
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Features | Rubber Grip |
| Contour | |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Radio Frequency |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Device Supported | Computer |
| Platform Supported | Mac |
| PC | |
| System Requirements |
Operating Systems: |
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| WEEE |
| SKU | 910-002151 |
| Barcode # | 097855074591 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.1300kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.222m |
| Shipping Cubic | 0.001998000m3 |
- Manufacturer Warranty
- 3 Years Limited Warranty
- Manufacturer Contact Info
- http://www.logitech.com
1800 025 544
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





