Don't pay: $157.30
$140.00
SAVE $17.30 (11%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech MK850 Wireless Keyboard and Mouse Combo - Bluetooth Smart (Up to 3 paired devices) - 2.4GHz wireless connection - Cushioned Palm Rest - Contoured Mouse - Curved Keyframe - Adjustable tilt legs - 920-008233 - 12 Months Limited Warranty
(920-008233)
Battery Information
| Battery Size Supported | AAA |
| AA |
Interfaces/Ports
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Pointing Device Host Interface | USB |
Keyboard/Keypad
| Keys Layout | QWERTY |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth/RF |
Pointing Device
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth/RF |
| Number of Total Buttons | 8 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Movement Resolution (dpi) | 1000 |
General Information
| Product Type | Keyboard & Mouse |
| Manufacturer Part Number | 920-008233 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | MK850 |
| Product Name | MK850 Performance Wireless Keyboard and Mouse Combo |
| Brand Name | Logitech |
Miscellaneous
| Device Supported | Smartphone |
| Desktop Computer | |
| Tablet | |
| Notebook | |
| Platform Supported | Windows |
| Mac | |
| Chrome OS | |
| iOS | |
| Android | |
| Environmentally Friendly | Yes |
Physical Characteristics
| Keyboard/Keypad Color | Black |
| Pointing Device Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 25 mm |
| Keyboard/Keypad Width | 430 mm |
| Keyboard/Keypad Depth | 210 mm |
| Pointing Device Height | 45 mm |
| Pointing Device Width | 74 mm |
| Pointing Device Depth | 115 mm |
| Keyboard/Keypad Weight (Approximate) | 733 g |
| Pointing Device Weight (Approximate) | 135 g |
| SKU | 920-008233 |
| Barcode # | 097855124289 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 1.3400kg |
| Shipping Width | 0.220m |
| Shipping Height | 0.530m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.002650000m3 |
- Manufacturer Warranty
- 12 Months Limited Warranty
- Manufacturer Contact Info
- http://www.logitech.com
1800 025 544
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
QNAP TS-464 4-BAY NAS Intel® Celeron® N5095 8GB RAM , 2.5GbE(2), M.2(2), PCIe - TS-464-8G
$1,049.00 $1,599.00
On
Sale Top
Seller
Sale Top
Seller





