Don't pay: $120.00
$103.00
SAVE $17.00 (14%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(920-011014)
Power Description
| Power Source | Battery |
Battery Information
| Battery Size Supported | AA |
| Battery Included | Yes |
Interfaces/Ports
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Pointing Device Host Interface | USB |
Pointing Device
| Pointing Device Type | Mouse |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth/RF |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Movement Resolution (dpi) | 4000 |
General Information
| Product Type | Keyboard & Mouse |
| Manufacturer Part Number | 920-011014 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | MK650 |
| Product Name | Signature MK650 Combo for Business Wireless Mouse and Keyboard Combo |
| Product Line | Signature |
| Brand Name | Logitech |
Physical Characteristics
| Keyboard/Keypad Color | Graphite |
| Pointing Device Color | Graphite |
| Keyboard/Keypad Height | 193.55 mm |
| Keyboard/Keypad Width | 457.20 mm |
| Keyboard/Keypad Depth | 23.88 mm |
| Pointing Device Height | 108.20 mm |
| Pointing Device Width | 60.96 mm |
| Pointing Device Depth | 38.61 mm |
| Keyboard/Keypad Weight (Approximate) | 700.2 g |
| Pointing Device Weight (Approximate) | 101.5 g |
Keyboard/Keypad
| Localization | English (US) |
| Number of Keys | 118 |
| Keyboard/Keypad Features | Palm Rest |
| Full-size Keyboard | |
| Numeric Keypad | |
| Battery Indicator | |
| Keyboard/Keypad Type | Keyboard |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth/RF |
| Keyswitch Technology | Plunger |
| Backlight | No |
Miscellaneous
| Platform Supported | PC |
| Mac | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Operating System Compatibility | Windows 10 |
| Mac OS X 10.15 Catalina | |
| Linux | |
| iPadOS 14 | |
| iOS 14 | |
| ChromeOS | |
| Windows 11 | |
| Android 8.0 Oreo |
| SKU | 920-011014 |
| Barcode # | 97855179654 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 1.0600kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





