- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
DESCRIPTION
- Reliable 2.4G wireless connection - Reliable 2.4G wireless connection up to 10 meters.
- Plug-and-forget NANO receiver - So small and unobtrusive, you can plug it into a USB-port and forget about it. No more worries about lost receivers.
- Mouse got updated to M10 wireless mouse
- 1000 DPI high-definition tracking engine - YouÆll enjoy responsive and smooth cursor control with the 1000 DPI high-definition invisible tracking engine.
- Long battery life - With Rapoo's latest energy saving technology, you can use your keyboard for up to 12 months and mouse for 9 months without power interruption.
(X1800SBlack)
DESCRIPTION
- Reliable 2.4G wireless connection - Reliable 2.4G wireless connection up to 10 meters.
- Plug-and-forget NANO receiver - So small and unobtrusive, you can plug it into a USB-port and forget about it. No more worries about lost receivers.
- Mouse got updated to M10 wireless mouse
- 1000 DPI high-definition tracking engine - YouÆll enjoy responsive and smooth cursor control with the 1000 DPI high-definition invisible tracking engine.
- Long battery life - With Rapoo's latest energy saving technology, you can use your keyboard for up to 12 months and mouse for 9 months without power interruption.
| SKU | X1800SBlack |
| Barcode # | 6940056181763 |
| Brand | RAPOO |
| Shipping Weight | 0.7000kg |
| Shipping Width | 0.040m |
| Shipping Height | 0.135m |
| Shipping Length | 0.490m |
| Shipping Cubic | 0.002646000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





