- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech MX Anywhere 3 Wireless Mouse - Graphite - USB Receiver or Bluetooth Connection - DPI: 200 - 4000 dpi - Nominal value: 1000dpi - Sensor Technology: Darkfield High Precision - Battery: Rechargeable Li-Po (500mAh) battery - Up to 70 days (depending on usage) - 910-005992 - 12 Months Limited Warranty
(910-005992)
Battery Information
| Battery Included | Yes |
Interfaces/Ports
| Pointing Device Host Interface | USB |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 99 g |
| Height | 34.4 mm |
| Width | 65 mm |
| Depth | 100.5 mm |
| Product Color | Graphite |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Device Supported | Computer |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | WEEE |
| RoHS | |
| Operating System Compatibility | iPadOS 13.4 |
| Chrome OS | |
| Linux | |
| Mac OS X 10.15 Catalina | |
| Windows 10 |
General Information
| Product Type | Mouse |
| Manufacturer Part Number | 910-005992 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Name | MX Anywhere 3 Mouse |
| Product Line | MX Anywhere 3 |
| Brand Name | Logitech |
Pointing Device
| Movement Detection | Darkfield |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth/Radio Frequency |
| Number of Total Buttons | 6 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Movement Resolution (dpi) | 4000 |
| SKU | 910-005992 |
| Barcode # | 97855161819 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





