- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(910-005993)
Specifications
| Battery Type | Battery: rechargeable Li-Po (500 mAh) battery; Battery life: up to 70 days on a single full charge. Get three hours of use from a one-minute quick charge |
| Connectivity | Wireless, Bluetooth |
| Dimensions | 34.4 mm x 65 mm x 100.5 mm |
| Interface | USB Receiver |
| Operating System | USB Receiver Required : Available USB port, Windows 10 or later, macOS 10.15 or later, ChromeOS Linux; Bluetooth Required: Bluetooth low energy technology, Windows 10 or later, macOS 10.15 or later, iPad OS 13.4 or later, Chrome OS, Linux |
| Series | MX Anywhere 3 |
| Supported OS | USB Receiver Required : Available USB port, Windows 10 or later, macOS 10.15 or later, ChromeOS Linux; Bluetooth Required: Bluetooth low energy technology, Windows 10 or later, macOS 10.15 or later, iPad OS 13.4 or later, Chrome OS, Linux |
| Warranty | 1 Year |
| Weight | 99 g |
| Buttons | Buttons: 6 buttons (Left/Right-click, Back/Forward, Wheel mode-shift, Middle click); Scroll wheel: Yes, with auto-shift; Horizontal scroll: Yes, by holding side button while turning the wheel |
| Colour | Pale Grey |
| SKU | 910-005993 |
| Barcode # | 97855161826 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





