- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(910-005700)
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 141 g |
| Height | 51 mm |
| Width | 84.3 mm |
| Depth | 124.9 mm |
| Product Color | Space Gray |
Pointing Device
| Movement Detection | Darkfield |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth |
| Number of Total Buttons | 7 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Movement Resolution (dpi) | 4000 |
General Information
| Product Type | Mouse |
| Manufacturer Part Number | 910-005700 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Name | MX Master 3 For Mac |
| Product Line | MX Master 3 |
| Brand Name | Logitech |
Miscellaneous
| Device Supported | Notebook |
| iPad | |
| Computer | |
| MAC | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Operating System Compatibility | iPadOS 13.4 |
| Mac OS X 10.15 Catalina |
| SKU | 910-005700 |
| Barcode # | 97855111593 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





