- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
- Logitech POP Wireless Mouse
- Blast Yellow
- Optical Sensor
- DPI range: 1000 ~ 4000
- Total Buttons: 4
- Top Button with Customizable Emoji Software
- Battery Life: Up to 24 Months
- Bluetooth Technology (5.1, Low Energy)
- Compatible with Logi Bolt USB Receiver
- Wireless Range: 10m
- Weight: Approx. 82g (Without Battery)
(910-006514)
Specifications
| Battery Type | 1x AA (included) |
| Connectivity | Logi Bolt USB receiver |
| Dimensions | 104.8 x 59.4 x 35.2 mm |
| Interface | Wireless Bluetooth |
| Operating System | Windows® 10,11 or later macOS 10.15 or later Chrome OS 6Software and emoji are currently not supported iPadOS 13.4 or later 7Software and emoji are currently not supported Works with Microsoft SurfaceRequires Bluetooth low energy technology Windows®? 10,11 or later macOS 10.15 or later Chrome OS 6Software and emoji are currently not supported iPadOS 13.4 or later 7Software and emoji are currently not supported Works with Microsoft Surface |
| Series | POP mouse |
| Supported OS | Windows® 10,11 or later macOS 10.15 or later Chrome OS 6Software and emoji are currently not supported iPadOS 13.4 or later 7Software and emoji are currently not supported Works with Microsoft Surface |
| Warranty | 2-Year Limited Hardware Warranty |
| Weight | 82g |
| Colour | Blast Yellow |
| Sensor | Sensor technology: Logitech High Precision Optical Tracking Dpi range: 1000-4000, nominal value 1000 dpi |
| SKU | 910-006514 |
| Barcode # | 97855171177 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.1100kg |
Manufacturer Warranty: 2 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





