- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
- Logitech POP Wireless Mouse
- Daydream Mint
- Optical Sensor
- DPI range: 1000 ~ 4000
- Total Buttons: 4
- Top Button with Customizable Emoji Software
- Battery Life: Up to 24 Months
- Bluetooth Technology (5.1, Low Energy)
- Compatible with Logi Bolt USB Receiver
- Wireless Range: 10m
- Weight: Approx. 82g (Without Battery)
(910-006515)
Specifications
| Battery Type | 1x AA (included) |
| Connectivity | Logi Bolt USB receiver |
| Dimensions | 104.8 x 59.4 x 35.2 mm |
| Interface | Wireless Bluetooth |
| Operating System | Windows® 10,11 or later macOS 10.15 or later Chrome OS 6Software and emoji are currently not supported iPadOS 13.4 or later 7Software and emoji are currently not supported Works with Microsoft Surface |
| Series | POP mouse |
| Supported OS | Windows® 10,11 or later macOS 10.15 or later Chrome OS 6Software and emoji are currently not supported iPadOS 13.4 or later 7Software and emoji are currently not supported Works with Microsoft Surface |
| Warranty | 2-Year Limited Hardware Warranty |
| Weight | 82g |
| Colour | Daydream Mint |
| Sensor | Sensor technology: Logitech High Precision Optical Tracking Dpi range: 1000-4000, nominal value 1000 dpi |
| SKU | 910-006515 |
| Barcode # | 97855171184 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.1100kg |
Manufacturer Warranty: 2 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





