Don't pay: $9,999.00
$424.00
SAVE $9,575.00 (96%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Samsung 32" (16:9) UHD LED, 3840x2160, 5MS, DP, HDMI, PBP, HDR10, VESA
(LS32A700NWEXXY)
Specifications
| 3D Support | No |
| Accessories | Power Cable 1.5m, 1x HDMI cable |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Box Weight | 8Kg |
| Brightness | 300cd/m2 (Typical) |
| Built-in Speaker | No |
| Colour | Black |
| Contrast Ratio | 2500:1(Typ) |
| Dimensions with stand | 71.6 x 51.9 x 19.4 cm |
| Input Connector | 1x Display port (1.2), 1x HDMI (2.0) |
| Panel Size | 32" Flat |
| Panel Type | VA |
| Power Supply | Internal Power |
| Resolution | 3,840 x 2,160 |
| Response Time | 5ms |
| Stands | SIMPLE, Tilt -2.0°(±2.0°) ~ 22.0°(±2.0°), Pivot -1.0°(±0.5°) ~ 1.0°(±0.5°) |
| Viewing Angle | 178°/178° |
| Wall Mounting | 100 x 100 |
| Warranty | 3 Years |
| Weight | 6.1Kg |
| SKU | LS32A700NWEXXY |
| Barcode # | 8806090424816 |
| Brand | SAMSUNG |
| Shipping Weight | 8.0000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
LG DIGITAL DISPLAY (UH5F) 98" UHD LED, 500NITS, DVI, DP, HDMI(3), SPKR, WEB O/S, 24/7
$12,759.00 $18,317.00
LG OUTDOOR PANEL (XE4F) 55" IPS FHD LED, 38.4MM (T/B), 26.0MM (L/R), 4000NITS, 24/7
$8,967.00 $13,956.00





