- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Seagate 16TB 3.5" SkyHawk AI Surveillance SATA HDD 256MB Cache, 7200RPM
(ST16000VE002)
Specifications
| Cache | 256 |
| Capacity | 16TB |
| Form Factor | 3.5" |
| Interface | SATA 6GB/s |
| Product Family | SKYHAWK |
| RPM | 7200 |
| Warranty | 3 Years |
| Weight | 670g |
| SKU | ST16000VE002 |
| Brand | Seagate |
| Shipping Weight | 0.6600kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.025m |
Manufacturer Warranty : 5 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Seagate 6TB SkyHawk Surveillance 3.5' HDD SATA 6Gb/s, 5400 RPM, 256MB Cache ST6000VX009
$379.00 $494.00
On
Sale
Sale





