Seagate 3TB Skyhawk ST3000VX015 Surveillance INTERNAL 3.5" SATA DRIVE, , 6GB/S, 5900RPM is discontinued.
The below option is the replacement/alternative model:
SkyHawk, Surveillance, 3.5" HDD, 3TB, SATA 6Gb/s, 5400RPM, 256MB Cache, 3 Years or 1M Hours MTBF Warranty
(ST3000VX015)
Specifications
| Cache | 256MB |
| Capacity | 3TB |
| Form Factor | 3.5" |
| Interface | SATA 6GB/s |
| Product Family | SkyHawk |
| RPM | 5400 |
| Warranty | 3 Years |
| Weight | 490g |
| SKU | ST3000VX015 |
| Barcode # | 8719706028264 |
| Brand | Seagate |
| Shipping Weight | 0.4800kg |
Manufacturer Warranty: 3 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Seagate 6TB SkyHawk Surveillance 3.5' HDD SATA 6Gb/s, 5400 RPM, 256MB Cache ST6000VX009
$379.00 $494.00
On
Sale
Sale





