- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Exos 7E10 6TB 512E/4kn SATA, 7200RPM, 3.5", 256MB Cache, 5 Years Warranty
(ST6000NM019B)
Specifications
| Cache | 256MB |
| Capacity | 6TB |
| Form Factor | 3.5" |
| Interface | SATA |
| Misc. | |
| Product Family | Exos |
| RPM | 7200 |
| Series | Exos 7E10 |
| Warranty | 5 Years |
| Weight | 716 g |
| Bytes per Sector | 512 |
| Max. Sustained Transfer Rate OD | 250MB/s |
| MTBF | 2,000,000 hours |
| SKU | ST6000NM019B |
| Barcode # | 8719706022095 |
| Brand | Seagate |
| Shipping Weight | 0.7600kg |
Manufacturer Warranty: 5 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





