- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Western Digital WD 4TB Ultrastar DC HC310 Enterprise 3.5" Hard Drive, SATA III, 7200RPM, 256MB Cache, 512n, CMR
(0B35950)
Specifications
| Cache | 256 MB |
| Capacity | 4 TB |
| Form Factor | 3.5 inch |
| Interface | 6GB/s |
| Misc. | |
| Product Family | Ultrastar SATA Series |
| RPM | 7200 RPM class |
| Series | ULTRASTAR |
| Warranty | 5-year limited warranty |
| Weight | 0.7 kg |
| SKU | 0B35950 |
| Barcode # | 8717306633062 |
| Brand | WESTERN DIGITAL |
| Shipping Weight | 0.8000kg |
Manufacturer Warranty: 2 year
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





