Don't pay: $1,399.00
$1,199.00
SAVE $200.00 (14%)
Stock Availability
🟢Live
ONLINE: ✓ In Stock
Vermont VIC: ✓ In Stock
(Click & Collect Available)
(Click & Collect Available)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

SEAGATE EXOS ENTERPRISE 512E/4KN INTERNAL 3.5" SATA DRIVE, 18TB, 6GB/S, 7200RPM, 5YR WTY
(ST18000NM000J)
Specifications
| Cache | 256MB |
| Capacity | 18TB |
| Form Factor | 3.5" |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Misc. | |
| Product Family | Exos |
| RPM | 7200RPM |
| Series | Exos X18 |
| Warranty | 5 Years Limited |
| Weight | 670g |
| Bytes per Sector | 512 |
| Max. Sustained Transfer Rate OD (MB/s, Mib/s) | 270/258 |
| SKU | ST18000NM000J |
| Barcode # | 763649138878 |
| Brand | SEAGATE |
| Shipping Weight | 0.7000kg |
| Shipping Width | 0.110m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.030m |
| Shipping Cubic | 0.013500000m3 |
DeviceDeal Three Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





