- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
WD Ultrastar DC HC530 14TB 3.5" SATA 7200RPM 512e SE Hard Drive 0F31284 - 5 Years Limited Warranty
WD Ultrastar 14000 GB Intern 3.5 inch HDD harddisk;7200 omdr/min;Buffer storrelse (cache) 512 MB
(0F31284)
Specifications
| Cache | 512MB |
| Capacity | 14TB |
| Form Factor | 3.5 Inch |
| Interface | 6GB/s |
| Misc. | |
| Product Family | Ultrastar |
| RPM | 7200 RPM |
| Series | ULTRASTAR DC HC500 |
| Warranty | 5 Years limited warranty |
| Weight | 1.52kg |
| SKU | 0F31284 |
| Barcode # | 829686005211 |
| Brand | Western Digital |
| Shipping Weight | 0.6700kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.140m |
| Shipping Cubic | 0.000280000m3 |
Manufacturer Warranty: 5 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





