- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(SVPS23N1_6)
| Warranty Information | ||
|---|---|---|
| Warranty | Lifetime | |
| Connector(s) | ||
| Connector A | 1 - VGA (15 pin, High Density D-Sub) Male | |
| 2 - PS/2 (6 pin, Mini-DIN) Male | ||
| Connector B | 1 - VGA (15 pin, High Density D-Sub) Female | |
| 2 - PS/2 (6 pin, Mini-DIN) Male | ||
| Physical Characteristics | ||
| Cable Length | 6 ft [1.8 m] | |
| Color | Black | |
| Product Height | 0 in [0 cm] | |
| Product Length | 6 ft [1.8 m] | |
| Product Width | 0 in [0 mm] | |
| Weight of Product | 13.1 oz [369.7 g] | |
| Packaging Information | ||
| Package Height | 0.6 in [14 mm] | |
| Package Length | 11.4 in [29 cm] | |
| Package Width | 5.7 in [14.5 cm] | |
| Shipping (Package) Weight | 13.3 oz [376.7 g] | |
| What's in the Box | ||
| Included in Package | 1 - 6 Ft. PS/2 Style 3-in-1 KVM Switch Cable | |
| 1 - DB15 male/male gender changer (GC15HSM) | ||
| 1 - metal part of thumbscrew must be 1.17in(3cm) | ||
| 1 - THUMBSCREWS MUST BE 1.93 inches long (4.9cm)THUMBSCREWS MUST BE 1.93in(4.9cm) | ||
| SKU | SVPS23N1_6 |
| Barcode # | 65030782975 |
| Brand | Startech |
| Shipping Weight | 0.3700kg |
| Shipping Width | 0.120m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.280m |
| Shipping Cubic | 0.001008000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





