- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
ATEN 2L5303U Overview
The 10' 2L-5303U USB KVM Cable from ATEN is designed for use with KVM switches, KVM extenders, and rack KVM switches. This cable can be used to connect a KVM switch to a PC or other interface and has connectors for a monitor, keyboard, mouse, and video component, as well as for a microphone and speakers.
(2L-5303U)
ATEN 2L5303U Specs
| PC Connectors | Monitor: 1 x HDB-15 male Keyboard and Mouse: 1 x USB Type A male Microphone and Speaker: 2 x Audio plugs |
| Console Connectors | Switch: SHDB male Microphone and Speaker: 2 x Audio plugs |
| Compatibility | Compatible with the following ATEN products: CE750, CE770, CE774, CE775, CE790, CE800B, CS1732A, CS1732B, CS1734A, CS1734B, CS1754, CS1758, CE800 |
| Length | 9.8' / 3.0 m |
| SKU | 2L-5303U |
| Barcode # | 672792151163 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 0.4800kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 3.000m |
| Shipping Cubic | 0.001200000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





