- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
The USBDVI4N1A10 10 ft 4-in-1 USB DVI KVM Cable with Audio and Microphone integrates DVI video quality with USB mouse, keyboard, 3.5mm audio out and microphone connections into a single, compact cable.
The 4-in-1 KVM cable is a cost-effective and convenient solution that's suitable for use with DVI supported USB KVM switches, allowing you to share a USB peripheral set between two computers configured for high definition output.
Backed by a StarTech.com Lifetime Warranty.
Works with:
Compatible StarTech.com KVMs can be found under the Accessories section.
Aten models (CS1642, CS1644, CS1784, CS1782, CS1762, CS1764)
Avocent models (2SVDVI10-001, 4SVDVI10-001, SC4UAD, SC420, SC440, SC540)
Belkin models (F1DN102D, F1DN104D, F1DD102L, F1DD104L)
Cables to go models (52047, 52048)
(USBDVI4N1A10)
| Warranty Information | ||
|---|---|---|
| Warranty | Lifetime | |
| Connector(s) | ||
| Connector A | 1 - DVI-I (29 pin) Male | |
| 1 - USB Type-A (4 pin) USB 2.0 Male | ||
| 2 - 3.5 mm Mini-Jack (3 Position) Male | ||
| Connector B | 1 - DVI-I (29 pin) Male | |
| 1 - USB B (4 pin) Male | ||
| 2 - 3.5 mm Mini-Jack (3 Position) Male | ||
| Physical Characteristics | ||
| Cable Length | 10 ft [3 m] | |
| Color | Black | |
| Product Length | 10 ft [3 m] | |
| Weight of Product | 26.8 oz [759 g] | |
| Packaging Information | ||
| Package Height | 14.8 in [37.5 cm] | |
| Package Length | 5.5 in [14 cm] | |
| Package Width | 1.4 in [36 mm] | |
| Shipping (Package) Weight | 26.8 oz [759 g] | |
| What's in the Box | ||
| Included in Package | 1 - 10 ft 4-in-1 KVM Cable | |
| SKU | USBDVI4N1A10 |
| Barcode # | 65030815918 |
| Brand | Startech |
| Shipping Weight | 0.7500kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.280m |
| Shipping Cubic | 0.001400000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





