- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
This 10ft 4-in-1 USB KVM switch cable provides VGA video, USB mouse and keyboard, 3.5mm audio, and 3.5mm microphone connections, all in a single, compact cable.
A reliable and hassle-free way to connect USB and VGA KVM switches, this high quality VGA USB KVM switch cable is backed by a StarTech.com's Lifetime Warranty.
Works with: Compatible StarTech.com KVMs can be found under the Related Products section. Avocent models (2SVPUA10-001, 4SVPUA10-001, 2SVPUA20-001, 4SVPUA20-001) Raritan models (SW2-USB, SW4-USB, SW2-USB-COMBO, SW4-USB-COMBO)
(USBVGA4N1A10)
| Warranty Information | ||
|---|---|---|
| Warranty | Lifetime | |
| Connector(s) | ||
| Connector A | 1 - USB B (4 pin) Male | |
| 1 - VGA (15 pin, High Density D-Sub) Male | ||
| 2 - 3.5 mm Mini-Jack (3 Position) Male | ||
| Connector B | 1 - USB Type-A (4 pin) USB 2.0 Male | |
| 1 - VGA (15 pin, High Density D-Sub) Male | ||
| 2 - 3.5 mm Mini-Jack (3 Position) Male | ||
| Physical Characteristics | ||
| Cable Length | 10 ft [3 m] | |
| Color | Black | |
| Weight of Product | 24 oz [679 g] | |
| Packaging Information | ||
| Package Height | 12.8 in [32.6 cm] | |
| Package Length | 9.8 in [25 cm] | |
| Package Width | 1.2 in [30 mm] | |
| Shipping (Package) Weight | 24 oz [679 g] | |
| What's in the Box | ||
| Included in Package | 1 - 10ft 4-in-1 USB VGA KVM Cable w/ Audio | |
| SKU | USBVGA4N1A10 |
| Barcode # | 65030824781 |
| Brand | Startech |
| Shipping Weight | 0.6600kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.280m |
| Shipping Cubic | 0.001400000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





