- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
ATEN 2L5302UP Overview
The 6' 2L-5302UP USB KVM Cable from ATEN is designed for use with KVM switches. This cable can be used to connect a KVM switch with a SPHD connection to a console using USB, PS/2, and HDB-15 connectors.
(2L-5302UP)
ATEN 2L5302UP Specs
| PC Connectors | Monitor: HDB-15 male Keyboard and Mouse: 2 x 6-pin mini-DIN male Power: USB A tape male |
| Console Connectors | Switch: SPHD male |
| Compatibility | Compatible with the following ATEN products: CL5808, CL5816, CS82U, CS84U |
| Length | 5.9' / 1.8 m |
| SKU | 2L-5302UP |
| Barcode # | 672792002694 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 0.8000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 1.800m |
| Shipping Cubic | 0.000720000m3 |
Manufacturer Warranty: 3 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





