Don't pay: $95.90
$84.00
SAVE $11.90 (12%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(KA7570-AX)
| Connectors | |
| Link | 1 x RJ-45 Female |
| Computer | 1 x USB Type A Male 1 x HDB-15 Male |
| LEDs | |
| Online | 1 (Green) |
| Power | 1 (Orange) |
| Environmental | |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Storage Temperature | -20–60°C |
| Physical Properties | |
| Housing | Plastic |
| Weight | 0.15 kg ( 0.33 lb ) |
| Dimensions (L x W x H) | 9.00 x 4.30 x 2.18 cm (3.54 x 1.69 x 0.86 in.) |
| Note | For some of rack mount products, please note that the standard physical dimensions of WxDxH are expressed using a LxWxH format. |
| SKU | KA7570-AX |
| Barcode # | 672792400421 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 0.6300kg |
| Shipping Width | 0.215m |
| Shipping Height | 0.095m |
| Shipping Length | 0.260m |
| Shipping Cubic | 0.005311000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






