Don't pay: $19.00
$18.00
SAVE $1.00 (5%)
Stock Availability
🟢Live
Only 1 left!
Vermont VIC: ✓ In Stock
(Click & Collect Available)
(Click & Collect Available)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
_x000D_
Connects an HDMI display to a device with a DVI-D display output_x000D_
Bi-directional converter allows DVI-D / HDMI signal to be displayed on a monitor with an HDMI / DVI input_x000D_
Interfaces DVI to HDMI_x000D_
Max. Video Resolution 1080p; 1920 x 1200_x000D_
Housing Plastic_x000D_
Physical Properties_x000D_
Weight 30 g_x000D_
Dimensions (L x W x H) 4.47 x 4.02 x 1.52 cm_x000D_
Note For some of rack mount products, please note that the standard physical dimensions of WxDxH are expressed using a LxWxH format.
(2A-127G)
| Interfaces | DVI to HDMI |
| Max. Video Resolution | 1080p; 1920 x 1200 |
| Housing | Plastic |
| Physical Properties | |
| Weight | 30 g |
| Dimensions (L x W x H) | 4.47 x 4.02 x 1.52 cm |
| Note | For some of rack mount products, please note that the standard physical dimensions of WxDxH are expressed using a LxWxH format. |
| SKU | 2A-127G |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Cubic | 0.000030000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





